Historia

Naszej firmy

Skierniewicka Fabryka Maszyn, Urządzeń i Konstrukcji SFAMASZ została założona w 1981 roku przez Jana Dziedzica. Początkowo Firma wraz z Zakładem Produkcyjnym mieściła się w Skierniewicach. Od początku swojej działalności firma specjalizowała się w produkcji konstrukcji stalowych, usługach obróbki wiórowej oraz w produkcji urządzeń dla sektora rolniczego. Rozwój firmy przebiegał niezwykle szybko. Dlatego też w 1997 roku ze względu na brak miejsca do rozbudowy w Skierniewicach Firmę i Zakład Produkcyjny przeniesiono do Bełchowa k. Skierniewic.

W sierpniu 2005 roku nasze przedsiębiorstwo weszło w posiadanie Zakładu Mechanizacji Rolnictwa i Sadownictwa, który działał przy Instytucie Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach, a także zakład FUMOS. Był to w owym czasie jeden z czołowych, polskich producentów urządzeń ogrodniczych, który ściśle współpracował z Instytutem Sadownictwa w zakresie wdrażania nowych rozwiązań dla tego sektora. Tym samym oferta naszej firmy poszerzyła się o urządzenia przeznaczone dla sektora produkcji owoców.

Sfamasz

Obecnie

Firma opiera swoją bieżącą działalność o dwie podstawowe branże. Pierwszą z nich jest produkcja konstrukcji stalowych, która w praktyce oznacza kompleksowe wykonawstwo hal produkcyjnych, magazynowych, chłodniczych i innych od projektu aż po montaż. Konstrukcja budynków wykonywana jest ze stali a ściany i pokrycie dachowe z płyt warstwowych z rdzeniem styropianowym lub z wełny mineralnej.

Drugą branżą jest produkcja maszyn dla rolnictwa i ogrodnictwa. Produkujemy je na podstawie dokumentacji holenderskiej i we współpracy z firmami holenderskimi. A sprzedaż realizujemy na rynkach Europy Zachodniej a od roku 1996 również na rynku polskim.

Oprócz tych dwóch podstawowych branż działalności firma świadczy również usługi w zakresie robót ślusarskich, spawalniczych, obróbki wiórowej oraz obróbki blach. Posiadamy własny dział konstrukcyjny i doświadczalny, bogaty park maszyn produkcyjnych oraz pomocniczych.

SFAMASZ obecnie zatrudnia ponad 60 osób z czego około 60 bezpośrednio na produkcji, a reszta wspiera nas w działach takich jak zaopatrzenie, transport, marketing, utrzymanie ruchu, dozór techniczny, księgowość i administracja.

Zdecydowana większość naszych pracowników posiada wysokie kwalifikacje oraz wieloletnie doświadczenie zawodowe. Dotyczy to zarówno kadry kierowniczej, dozoru technicznego, jak i innych współpracujących z nami osób. Jeśli dodamy do tego wysokie zaangażowane to mamy prosty przepis terminową realizację każdego zleconego nam przedsięwzięcia.

Gwarancja

Jakości

Wyznajemy zasadę, że wysoka jakość naszych produktów to zaledwie połowa przepisu na sukces. Drugą stanowi profesjonalna obsługa klienta. Dlatego naszym klientom zapewniamy fachowe doradztwo w zakresie doboru i dostosowania naszych urządzeń do ich indywidualnych potrzeb. Jako producent mamy w tym zakresie o wiele większe możliwości niż firmy, które zajmują się tylko dystrybucją i sprzedażą maszyn. Nasi przedstawiciele i doradcy techniczno-handlowi służą radą i pomocą w zakresie produktów i usług, które znajdują się w naszej ofercie. Chętnie przygotują również wstępny kosztorys inwestycji oraz projekt linii technologicznej z uwzględnieniem konkretnych warunków występujących w gospodarstwie. Wszystko po to, aby ułatwić świadomą decyzję o przeprowadzeniu inwestycji.