Biokomposter Typ BK-150L

Biokomposter znajduję zastosowanie między innymi w szpitalach, restauracjach, stołówkach, portach lotniczych, osiedlach mieszkaniowych - w miejscach, gdzie resztek z jedzenia zostaje szczególnie dużo.

Jak to działa?

Proces kompostowania przebiega w sposób całkowicie zautomatyzowany – odpady są rozdrabniane, suszone i sterylizowane. Codzienne użytkowanie maszyny sprowadza się więc tylko do zasypywania podajnika produktami pochodzenia organicznego. Należy pamiętać jednak o odpowiedniej segregacji resztek. Lista produktów, które mogą być utylizowane, zamieszczona jest w instrukcji obsługi. Pozostałości można wrzucać o dowolnych porach - w zależności od potrzeb. Urządzenie jest w stanie przerobić nawet sto dwadzieścia kilogramów odpadów na dobę. Raz dziennie, o szóstej rano, maszyna wyrzuca przerobiony materiał do specjalnego pojemnika. Ze stu kilogramów odpadów otrzymujemy około piętnastu kilogramów produktu gotowego do dalszego użycia. Jest to wysokiej jakości kompost, który, jak wykazały badania, znakomicie wpływa na wegetację roślin. Wystarczy jedynie wymieszać go z ziemią – do każdego kilograma granulatu dodajemy cztery kilogramy ziemi - i już możemy nawozić ogród czy też szklarnię. Dla bezpieczeństwa, czyszczenie i konserwację urządzenia należy powierzyć przeszkolonemu personelowi.

Instalacja urządzenia Bioreaktor KWM 1000 należy instalować w wentylowanych pomieszczeniach o powierzchni co najmniej 7 m2. System nie wymaga odprowadzenia ścieków, bowiem aż 85% procent wody zawartej w odpadach jest odparowywana do atmosfery.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.