Separator kamieni typ SKW-1

Uprawa warzyw nie może się obejść bez dokładnego rozdzielenia warzyw od gleby. Jedną z pierwszych i najważniejszych faz jest faza oddzielania produktu od zbędnej ziemi, kamieni i zabrudzeń, tak by klient otrzymał czysty, gotowy do kolejnych etapów produkt.

Polecamy nasz separator kamieni, który skutecznie i szybko oddziela właściwy produkt od kamieni.. Wybierając nasze maszyny masz pewność, że proces przygotowania warzyw do dalszej dystrybucji przebiegnie szybko i sprawnie.

Maszyna przeznaczona do separacji kamieni i wstępnego mycia warzyw. Podawanie warzyw bezpośrednio do basenu wodnego gwarantuje brak uszkodzeń mechanicznych. Kierunkowy wir wodny wytwarzany przez śrubę propellera powoduje przemieszczanie na taśmę wynoszącą, odpady grawitacyjnie opadają na drugą taśmę przenośnikową, która podaje je poza obręb maszyny. Nad taśmą główną znajduje się dodatkowy spryskiwacz wody bieżącej dostosowany do szerokości instalacji zewnętrznej. Prędkość obrotowa propellera i taśmy głównej regulowana jest bezstopniowo.

 Parametry techniczne:  
- szerokość robocza 900 [mm]
- wysokość zasypu 1600 [mm]
- wysokość wylotu [regulowana] 1700 [mm]
- pojemność basenu wodnego 1,2 [m³]
- szerokość całkowita 2800 [mm]
- długość całkowita 3700 [mm]
- wysokość całkowita 2100 [mm]
- wydajność max 10 [t/h]
- moc zainstalowana 7,55 [kW]
- zasilanie 400 [V]