Dla sadownictwa

Zgodnie z przyjętą strategią działania, w lipcu 2005r objęliśmy prawami własnościowymi Zakład Mechanizacji Rolnictwa i Ogrodnictwa FUMOS Sp. z o.o. w Skierniewicach, niegdyś jednostkę wdrożeniową dla nowych technologii przy obu Instytutach Skierniewickich. Tym samym nasz dotychczasowy zakres produkcji (urządzenia dla warzywnictwa) poszerzył się o maszyny sadownicze. Wartym podkreślenia jest fakt, że dorobek FUMOS-u pozostał w rękach polskiego przedsiębiorcy „z branży”, co w obliczu wyprzedaży rodzimego kapitału i potencjału produkcji, jest obecnie rzadkością.

Podjęliśmy produkcję najważniejszych z opracowanych tam maszyn dla sektora sadowniczego, w szczególności najbardziej znanej marki – kombajnu połówkowego do porzeczek AREK-3, ale również innych, nie mniej popularnych urządzeń dla sadownictwa i szkółkarstwa. Doceniając ogromny dorobek firmy FUMOS, w miarę naszych możliwości chcemy zapewnić sprzedaż części zamiennych do urządzeń tam wyprodukowanych.

Kombajn połówkowy AREK-3

Głęboko wierzymy,że zmiana właściciela marki FUMOS, oprócz gwarancji kontynuacji produkcji oraz poprawy jakości wyrobów czy obsługi klientów, przede wszystkim przyniesie korzyści dla odbiorców – producentów sektora sadowniczego.