Historia firmy

Skierniewicka Fabryka Maszyn, Urządzeń i Konstrukcji SFAMASZ została założona w 1981 roku przez Jana Dziedzica. Początkowo Firma wraz z Zakładem Produkcyjnym mieściła się w Skierniewicach. Od początku działalności firma specjalizowała się w zakresie produkcji konstukcji stalowych, usługami obróbki wiórowej oraz w produkcji urządzeń dla sektora rolniczego. Firma rozwijała się bardzo szybko, w roku 1997 ze względu na brak miejsca do rozbudowy w Skierniewicach Firmę i Zakład Produkcyjny przeniesiono do Bełchowa k/Skierniewic.
W sierpniu 2005 roku weszła w posiadanie Zakładu Mechanizacji Rolnictwa i Ogrodnictwa FUMOS w Skierniewicach, jednego z czołowych, polskich producenta urządzeń ogrodniczych, jednostki ściśle współpracującej w zakresie wdrażania nowych rozwiązań dla tego sektora z Instytutem Sadownictwa. Tym samym oferta firmy poszerzyła się o urządzenia dla producentów owoców.

Dzień dzisiejszy

SFAMASZ specjalizuje się w dwóch podstawowych branżach. Pierwsza z nich to produkcja konstrukcji stalowych wraz z montażem u klienta oraz kompleksowe wykonawstwo hal produkcyjnych, magazynowych, chłodniczych itp. Konstrukcja budynków wykonywana jest ze stali, ściany i pokrycie dachowe z płyt warstwowych z rdzeniem styropianowym lub z wełny mineralnej. Drugą branżą jest produkcja maszyn dla rolnictwa i ogrodnictwa. Produkowane są one na podstawie dokumentacji holenderskiej i we współpracy z firmami holenderskimi, sprzedajemy je na rynki zachodniej Europy a od roku 1996 również na rynku polskim. Oprócz tych dwóch podstawowych branż działalności Firma świadczy również usługi w zakresie robót ślusarskich, spawalniczych, obróbki wiórowej oraz obróbki blach.Obecnie firma posiada własny dział konstrukcyjny i doświadczalny, bogaty park maszyn produkcyjnych oraz pomocniczych. Firma zatrudnia 198 osób, 184 osoby pracują w bezpośredniej produkcji a 14 osób w działach pomocniczych takich jak zaopatrzenie, transport, marketing, utrzymanie ruchu, dozór techniczny, księgowość i administracja. Zarówno personel kierowniczy, dozór techniczny i zdecydowana większość naszych pracowników posiada wysokie kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie zawodowe co w połączeniu z zaangażowaniem gwarantuje poprawne i terminowe wykonanie zleconych prac.

Gwarancja Jakości

Wychodząc z założenia, że nie tylko jakość wyrobów, ale i prawidłowa obsługa klienta składa się na nasz sukces, zapewniamy Państwu doradztwo w zakresie doboru i dostosowania naszych urządzeń do Waszych potrzeb. Nasi przedstawiciele i doradcy techniczno-handlowi chętnie nawiążą z Państwem osobisty kontakt, aby zaprezentować szczegóły naszej oferty. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie. Aby przybliżyć Państwu tematykę przygotujemy kosztorys inwestycji oraz projekt linii technologicznej z uwzględnieniem warunków istniejących u klienta.